• Martin Socha | Realitní makléř Pardubice

Ceny bytů v Chrudimi se za loňský rok vyšplhaly na maximum

Bez ohledu na panující koronakrizi ceny bytů v Chrudimi lámou rekordy. Ruku v ruce jde i vysoký zájem o pronájmy. Nejvíc v kurzu jsou malé byty do 40 metrů čtverečních.


Pro porovnání – zatímco na konci roku 2019 stál průměrný m² většího bytu 33.000,- Kč, v roce 2020 dosáhla cena až na 47.616,- Kč/m², tedy o 44 % víc.


Co je důvodem růstu cen?

Důvodů je více. Zaprvé je tu nedostatečná nabídka prodávaných nemovitostí a velká poptávka. Chrudimský výsadkový prapor se v r. 2020 změnil na pluk a došlo tím k velké poptávce po bydlení z řad vojáků a jejich rodin.


Za posledních pár let developeři vybudovali například bytové domy Na Špici, Rezidence Chrudimpark a další. A plány na další výstavbu pokračují.


Dále svou roli hrají levné hypotéky. Na ty stále dosáhne velké množství koupěchtivých. Většina bytů se proto prodá velmi rychle. To nahrává prodávajícím, kteří si mohou dovolit žádat za svou nemovitost více peněz. Jinak řečeno, ta nejlepší doba na prodej nemovitosti je právě nyní.


Aktuální vývoj cen nemovitostí v Chrudimi za loňský rok v číslech

Podívejte se, jaká je aktuální situace ve vývoji cen.


Začněme většími byty o velikosti 41-80 m². Oproti roku 2019 vzrostly ceny za m² u těchto bytů v „dobrém stavu“ nebo „ve stavu velmi dobrém” o 44 %, a to na 47.616,- Kč.


Růst nabídkové ceny bytů během roku 2020 se vyvíjel konstantně:


Snižovala se navíc i průměrná doma inzerce. Jednou z příčin byl stále trvající pokles nabízených bytů na prodej.


Pokles počtu nabídek bytů na prodej potvrzuje i následují graf a tabulka:


Porostou ceny stále dál?

Co přinese budoucnost, nikdo nevyvěští. I když celá ta situace okolo koronaviru na trhu pěkně zamíchala kartami, zdá se, že vývoj cen nemovitostí příliš nezasáhla. Alespoň ne přímo. Já osobně předpokládám mírný pokles cen, ale kdo ví. Dovolím si však tvrdit, že pokud někdo přemýšlí o prodeji nemovitosti, nikdy nebyla lepší doba.Přihlášení k newsletteru

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Sociální Icon
  • Instagram

©2021 S Makléřem - Martin Socha.